شب بیست و نهم رمضان96

بسم الله الرحمن الرحیم

شب ۲۸ ماه رمضان سال ۹۶
رساله ی لقاءالله


🌀در ادامه بحث شب گذشته:

5⃣⬅️ گریه حقیقی است.

گریه برای غم های دنیوی گریه حقیقی نیست.این گریه برای عرفان، برای رسیدن به خدا و وصول الی الحق و سلوک نیست،برخی از گناه هم ناراحت نمیشوند امّا برخی ازفعل مکروه و ترک اولی ناله میزنند.
برخی بزرگان در عطش و اشتیاق درونی در مراحلی قرار میگرفتند که حتی یک شب نماز شب را از دست میدادند ناله میزند.گریه حقیقی نباشد به ثمر نمیرسد.

 بکاء چیست؟⬅️ آن است که کل دل را بسوزاند وگرنه هر آبی که از چشم بریزد گریه نیست.

✳️گریه هایت حقیقی نباشد در اخرت رسوایی می آورد.برای مجلس امام حسین(ع) وارد شده که تباکی کنید، مجلس امام حسین(ع) را گرم کنید،امّا در محضر خداوند متعال تباکی لازم نیست،باید واقعاً دل بسوزد سلوک واقعی و از درون ایجاد شود،اگر گریه ندارید سعی کنید این فضا در وجود شما ایجاد شود.لذا میفرمایند لازم است گریه حقیقی باشد.


✅روایات زیادی هم وجود دارد:

💠گریه حقیقی باعث میشود درِ رحمت خداوند به سوی او باز شود.گریه نشانه قبولی عمل است و درِ اجابت است،
چنانچه باد پاییز باعث ریزش برگ درختان میشود گریه حقیقی نیز باعث ریزش گناهان میشود،مثل روزی که از مادر متولد شده است.

💠امام صادق(ع) فرمودند:نشانه گریه حقیقی به این صورت است که اول پوست بدنش به لرزه می آید،مثل اینکه میخواهد از جا کنده شود،بعد اشک در چشمش جمع میشود،بعد دلش میلرزد و سپس میگوید خدایا همه این دل لرزه ها فقط به قصد توست.یک نشانه دیگر اینست که آنقدر غم در دل دارد که اشکش مثل سیل میبارد.

💠حضرت عیسی در یک وصیتی میفرمایند:
از چشمت التماس کن اشک بیاید،بعد به دلت التماس کن خشیت ایجاد شود،بعد برو کنار قبر اموات و با صدای بلند با ایشان صحبت کن و بگو منم به شما ملحق میشوم.بعد فرمود عیسی جان اگر با این حالت از چشمات اشک بیاید و دلت خشوع پیدا کند به استغاثه شما جواب میدهم.


❇️هر کس مضطر شود و رحمت مرا بخواهد من به او جواب میدهم،هر کس نتوانست گریه کند بداند گناه حوالی دل او را گرفته و او را قسی کرده است.
مثلاً دستور داده شده در شب جمعه در دل شب گریه کنید،وقتی میخواهید گریه کنید اطرافت را نبین،وقتی میخواهید گریه کنید بالاترین درجه را ببینید.

بدبخترین مردم چه کسی است؟⬅️ کسی است که مُفتش است که بداند چرا بقیه گریه میکنند،اگر کسی اشک چشم ندارد به سجده بیفتد و اگر در حال سجده یک قطره اشک بیاید نزدیک ترین عبد به خداوند است.و بهترین گریه،گریه در سجده است.سپس
فرشتگان به او تبریک میگویند و میگویند سرت را بلند کن که خداوند تو را بخشید.

✅حالت دیگر گریه اینست که یک طرف صورت را روی خاک بگذارد،و بعد طرف دیگر را روی خاک بگذارد،
در آداب عید فطر دستور وارد شده بعد نماز طرف راست صورت را روی خاک بگذارد،و بگوید(حرّم وجهی من النّار)
بعد طرف چپ را روی خاک بگذارد و بگوید،و بعد سر به سجده بگذارد و صد مرتبه العفو بگوید.


🔚 حتّی پیامبر(ص) به حضرت زهرا(س) میفرمایند به حسب و نسب خود اتکا نکن و در دل شب ناله بزن.
پس عزیزان شب ها قدری برای خود خلوت کنید.

© تمامی حقوق برای وب سایت رسمی آیت الله احدی محفوظ می باشد.طراحی و توسعه توسط روز وب